فهرست مطالب

گریس بیرینگ یا گریس بلبرینگ چیست و به چه منظور استفاده می گردد؟

گریس بیرینگ که بیشتر با عنوان گریس بلبرینگ شناخته می شود محصولی است از مخلوط ژلاتین و مواد دیگر از جمله غلیظ کننده که دارای ویژگی هایی مخصوص به منظور استفاده در صنایع می باشد.

استفاده از گریس بلبرینگ در صنایع بسیار حائذ اهمیت می باشد، زیرا این نوع گریس همانند دیگر گریس های صنعتی به بهبود عملکرد و افزایش راندمان دستگاه و در نهایت افزایش طول عمر آن کمک شایانی می کند.

گریس بلبرینگ دارای چسبندگی بالایی می باشد و به خوبی به بلبرینگ ها چسبیده و فضای خالی بین آن ها را پر می نماید که باعث جلوگیری از ورود مواد زیان آور و همچنین رطوبت به درون بیرینگ می شود.

رینگ بیرینگ ها و ساچمه ها پیوسته در حال سایش و فشار و در نتیجه آن، تولید حرارت می باشد.
مشخصا”زمانی که دو جسم و یا سطح فلزی به صورت پیوسته با یکدیگر برخورد داشته باشند، دچار سایش، خوردگی و همچنین ایجاد گرمای بسیار زیاد می گردد که با گذشت زمان باعث استهلاک آن شده و بلبرینگ به صورت کامل خورد می گردد و از بین می رود.

به همین منظور استفاده از گریس بیرینگ و همچنین بازدید دوره ای و تعویض و تشدید آن برای کارایی و طول عمر دستگاه بسیار مهم می باشد.

گریس مخصوص بلبرینگ

مزایای استفاده از گریس بلبرینگ به جای روغن در روانکاری

به طور کلی بیشتر شرکت های فعال در زمینه گریس و روغن های صنعتی برای روانکاری بیرینگ، گریس بیرینگ یا همان گریس بلبرینگ را در اولویت قرار می دهند که این کار بدون دلیل نیز نمی باشد.

روانکار بلبرینگ باید به صورت نیمه جامد باشد تا در زمانی که ساچمه های بلبرینگ در ارتفاعات مختلف به صورت عمودی قرار گرفتند از روی آن ها ریزش نکند و بر روی آن ها باقی بماند.

این امر یکی از مهمترین عوامل جهت استفاده از گریس به جای روغن برای روانکاری بلبرینگ ها می باشد.

یکی دیگر از عوامل اولویت استفاده از گریس به جای روغن مربوط به حرارت می باشد، در واقع گریس ها در دمای بالاتری نسبت به روغن ها می سوزند از همین رو دارای دوام و ماندگاری بالاتری هستند.

از دیگر موارد مهم می توان به تولید گریس با پایه های متنوع مثل گریس بر پایه سدیم، آلومینیوم، لیتیوم و … اشاره کرد که هر کدام از آن ها دارای خواص و کاربرد مخصوص به خود می باشد و برای موارد متفاوت استفاده می گردد.

گریس AR555 یک گریس سفید همگن است که برای محلول های روانکاری با کارایی بالا مورد نیاز می باشد. گریس بیرینگ یا به اصطلاح گریس بلبرینگ برای طیف وسیعی از کاربرد ها مناسب است و برای آن استفاده می شود که می توان به موارد زیادی اشاره نمود از جمله:

روغنکاری قطعات مکانیکی مانند بلبرینگ ها، شیر، زنجیر، چرخ دنده مورد استفاده در موارد شیمیایی، خودرو، موادغذایی، نساجی و بسیاری از صنایع و همچنین یک انتخاب عالی برای روانکاری انواع نوار نقاله، بلبرینگ فر تونلی در صنایع غذایی و دستگاه پارچه خشک کنی در صنعت نساجی است.

مزایای گریس بلبرینگ Fluoriox

• پایداری حرارتی بالا
• بی اثری شیمیایی عالی
• سازگاری با مواد
• غیر قابل اشتعال
• غیر سمی
• تبخیر شوندگی کم
• فواصل بسیار طولانی روغن کاری
• مقرون به صرفه
• جلوگیری از چسبندگی اجزای بیرینگ
• ایجاد لایه ی روانکار بر روی قطعات بلبرینگ جهت جلوگیری از سایش و آسیب آن
• ایجاد حفاظت از قطعات بلبرینگ در مقابل عوامل محیطی از قبیل ایجاد زنگ زدگی و آلودگی

بهترین گریس برای بلبرینگ

خواص عمومی گریس بلبرینگ

گریس بلبرینگ Fluoriox با انواع مواد از جمله شیشه ،فلز، الاستومر، پلاستیک، سرامیکو و … سازگار می باشد و همچنین می تواند در برابر بخار، روغن، آب و اکسیژن نیز از خود سازگاری نشان دهد، به طور کلی این محصول عموما” با تمامی حلال ها و مواد شیمیایی سازگار است.

گریس بیرینگ Fluoriox دارای نقطه ریزش بالاتر از ۲۹۰ درجه سانتی گراد هستند و می توان از آن در دمای بالا و در شرایط سخت استفاده کرد.

بهترین گریس برای بلبرینگ

بهترین گریس بلبرینگ کدام است؟ این پرسشی است که همواره برای مشاغل مربوط به این محصول مطرح می باشد و پاسخ به این پرسش به عواملی بستگی دارد.

گریس بلبرینگ یا گریس بیرینگ یک نوع روانکار می باشد که مواد تشکیل دهنده آن یک مخلوط ژلاتینی ترکیب شده از مواد افزودنی صنعتی، غلیظ کننده و روغن ها می باشد.

گریس بلبرینگ در انواع و برندهای مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای کیفیتی خاص و موارد استفاده متفاوت می باشد.

کیفیت گریس بلبرینگ به مواردی بستگی دارد که از جمله آن می توان به مواد تشکیل دهنده، مراحل تولید گریس و مقدار مواد تشکیل دهنده آن اشاره کرد ولی در نهایت مهمترین تفاوت در گریس ها به میزان ماده سفت کننده آن برمی گردد که در نتیجه قابلیت انتقال حرارت متفاوتی نیز دارند. 

شرایط استفاده از گریس بلبرینگ

برای استفاده از گریس بلبرینگ توصیه می شود که حتما یاتاقان ها به خوبی تمیز شوند و اثری از آلودگی در آن ها مشاهده نشود.

در واقع به طور کلی می بایست قبل از استفاده از روان کننده ها، گریس یا روان کننده قبلی را به صورت کامل تمیز نمود که برای این کار بهتر است از مواد مناسب یا حلال برای پاک نمودن آن ها استفاده شود تا گریس جدید بتواند به خوبی تاثییر خود را نشان دهد.

قیمت گریس بلبرینگ

با توجه به شرایط موجود و تورم بالایی که امروزه وجود دارد ممکن است در نگاه اول خرید یک گریس ارزان قیمت بهترین روش برای کاستن از بخشی از هزینه ها باشد.

ولی با گذشت مدت زمانی کوتاه هزینه ای سنگین را برای شما به همراه خواهد داشت زیرا استفاده از یک گریس نامرغوب باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه و کاهش راندمان آن می گردد و اجزا به درستی وظیفه شان را انجام نمی دهند و پس از مدتی باعث آسیب جدی و یا حتی تخریب کامل دستگاه می گردد.

به همین دلیل در ابتدا با صرف اندکی هزینه بیشتر و خرید یک گریس بلبرینگ با کیفیت و مرغوب، هم راندمان دستگاه خود را بالا برده، هم فاصله بین گریس کاری آن را افزایش دهید و در پایان در میزان صرف هزینه نهایی صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید.

پس باید به هنگام خرید گریس بلبرینگ باید بیش از هرچیزی به کیفیت آن توجه داشته باشیم که این امر نیز در قیمت گریس بلبرینگ تاثیر مستقیم دارد.

گریس بلبرینگ

مشاوره و فروش گریس بلبرینگ

شرکت روغنکاران ارس نور نماینده انحصاری فروش گریس بلبرینگ Fluoriox ساخت کشور ترکیه در ایران می باشد.

شما می توانید با کیفیت ترین روانکارهای صنعتی تولید شده در بهترین کشورهای جهان در زمینه این محصولات را از شرکت روغنکاران ارس نور تهیه نمایید.

شرکت ما ارائه دهنده انواع روغن و گریس از بهترین برندهای معتبر دنیا از جمله Whitmore، Schaeffer، oil safe، beta و … آماده ارائه خدمت و مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.
مشتریان عزیز می توانند جهت مشاوره و دریافت اطلاعات و همچنین اطلاع از قیمت گریس بلبرینگ با کارشناسان شرکت روغنکاران ارس نور تماس حاصل نمایند.

سایر محصولات

شرکت روغنکاران ارس نور به صورت تخصصی در زمینه روانکاری فعالیت می نماید که از جمله آن میتوان به روغن پمپ وکیوم برند ROCOL، روغن و گریس چرخ دنده باز برند شفر و ویتمور، واکس ناودانی محصول شرکت ROCOL، گریس سیم بکسل در برندهای مختلف، اسپری و محلول ترک یاب محصول شرکت بتا ترکیه، روغن قلاویزکاری RTD Liquid و … اشاره نمود.

شما مشتریان عزیز می توانید برای آگاهی از مشخصات این محصولات با ما در ارتباط باشید.