گریس نسوز در واقع به گریس هایی گفته می شود که مقاومت بالایی در برابر دما یا حرارت بالا دارد و تا دمای 200 درجه سانتی گراد را مقاوم است .

ما در این مقاله سعی داریم توضیح دهیم که گریس نسوز چیست، تفاوت های گریس نسوز و معمولی را بدانیم و همچنین با انواع آن آشنا شویم.

مشخصات گریس نسوز

گریس های نسوز دارای مشخصه هایی همانند شاخص ویسکوزیته، روغن پایه به کار رفته در آن، غلیظ کننده استفاده شده در آن ها، دمای محیط مورد استفاده آن، آلودگی محیطی، میزان فشار وارده و …. می باشد که در نهایت با توجه به همه این موارد گریس مورد نظر باید به صورت یکپارچه عمل کند و تحت شرایط سخت محیط کاری و زیر فشار و دمای بالا عملکرد خوبی داشته باشد.

گریس نسوز از برند فومبلین با نام AR555 یک گریس درجه یک با ویژگی مقاومت در برابر دمای 285 درجه سانتی گراد که دارای تاییدیه ی NSF بوده و قابل استفاده در صنایع مختلفی مانند موادغذایی، دارویی، نساجی و… می باشد .

گریس نسوز دارای مقاومت در درجه حرارت بالا (دما بالا ) می باشد .

این گریس بلبرینگ قابل استفاده در زنجیر های کوره صنایع مواد غذایی و خوراکی، بهداشتی و نساجی می باشد.

گریس نسوز AR555 بدون بخار و بدون ریزش می باشد و نقطه ریزش آن بالاتر از 290 درجه سانتی گراد است .

این گریس چند منظوره قابل استفاده در چرخ های واگن کوره، اورینگ ها (o-ring) فن های با درجه حرارت بالا، آب بندی و خشک کن های نساجی می باشد .

گریس نسوز

کاربرد گریس نسوز در نساجی و مواد غذایی

از این محصول در روانکاری بلبرینگ های کوره نساجی، شیر آلات صنعتی، خشک کن های بیسکویت، کوره های پخت و پز، کوره های ساخت شیشه، قطعات متحرک و تحت فشار، کانوایر ها، نوارهای نقاله و ….

گریس نسوز بدون ریزش و برای آب بندی و روانکاری یاتاقان ها و چرخ دنده های صنعتی، جلوگیری از اصطکاک و خوردگی، مقاوم در برابر دمای بالاتر از 285 درجه سانتی گراد می باشد و بر پایه PFPE (پرفلوروپلی اتر) است.

گریس نسوز در حرارت بالا باید مقاوم باشد تا باعث ایجاد مشکل در سیستم روانکاری نشود و مقاوم در برابر رطوبت و اکسیداسیون است .
گریس نسوز پایه لیتیوم مقاوم در برابر آب است.

تفاوت گریس نسوز و گریس معمولی

گریس نسوز و گریس معمولی دارای چند تفاوت عمده می باشد که به این موارد اشاره خواهیم نمود:

گریس های معمولی و نسوز از چند جهت از جمله مواد افزودنی، روغن پایه، غلیظ کننده و … با یکدیگر تفاوت دارند که به شرح آن ها می پردازیم.

در ابتدای کار می بایست به روغن پایه مورد استفاده که زیربنای ساخت گریس هست بپردازیم که این روغن در دو نوع مصنوعی و معدنی وجود دارد که پرکاربردترین آن نوع معدنی می باشد، هر کدام از این دو روغن دارای خواص مخصوص به خود می باشد که با توجه به کاربرد خود باید از آن ها استفاده نمود ولی باید توجه داشت که هر دو نوع آن در برابر درجه حرارت بالا تجزیه می شوند.

مواد افزودنی که به گریس های نسوز و معمولی اضافه می شود یکی دیگر از عوامل تفاوت در این گریس ها می باشد. این مواد افزودنی در برابر خوردگی، اکسیده شدن، ساییدگی، میزان مقاومت در برابر آب و همچنین میزان مقاومت در برابر دماهای مختلف با یکدیگر متفاوت می باشند.

مورد دیگر تفاوت میان گریس ها غلیظ کننده ها هستند که می توان از آن به عنوان اصلی ترین این موارد نام برد. بعضی از گریس ها از ترکیب روغن پایه با خاک رس تشکیل می شوند که در نتیجه نقطه ذوب بالایی دارند.

بهترین گریس نسوز گریسی است که از صابون فلزی جهت غلیط نمودن استفاده و می تواند دمای تا 220 درجه سانتی گراد را تحمل نماید، اما بهتر از آن باید بتواند در برابر تخریب و اکسیده شدن هم از خود مقاومت نشان دهد که در این صورت می تواند تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل نماید.

گریس نسوز 300 درجه

این گریس از محصولات پرکاربرد در تجهیزات روانکاری می باشد که باید عوامل مختلفی در هنگام انتخاب آن در نظر داشته باشیم از جمله مقاومت بالا در برابر حرارت، خورده نشدن در اثر استفاده از محصول، اکسید نشدن، عدم سایش و ….

باید به این نکته توجه داشته باشیم که ممکن است بعضی از انواع گریس نسوز تا 300 درجه سانتی گراد در مقابل حرارت مقاومت داشته باشند ولی از طرف دیگر به دلیل نبود کیفیت لازم این نوع گریس ها باعث ایجاد خسارات شدید و جبران ناپذیری به دستگاه ها می شوند. پس یک متخصص فعال در صنعت مربوطه باید به موارد مختلفی توجه داشته باشد تا بهترین راندمان و کمترین هزینه را محتمل شوند.

گریس نسوز حرارت بالا

این نوع از گریس ها باعث می شوند که یک لایه روان کننده حفظ گردد و این امر سبب می شود که کارایی درست دستگاه در دما و فشار بالا فراهم گردد.

گریس نسوز مخصوص بلبرینگ

گریس های می باشند که در شرایط مختلف و سخت مانند سرعت بالا، دمای بالا، فشار بالا و … برای بلبرینگ ها استفاده می شوند. از ویژگی های گریس نسوز مخصوص بلبرینگ یا گریس دور بالا مخصوص بلبرینگ می توان به مقاومت بسیار خوب در برابر ساییده شدن و خوردگی اشاره نمود، همچنین به دلیل عدم وجود مواد جامد در این نوع گریس از آن می توان در رولبرینگ های سوزنی و کوچک در هنگام کار با سرعت زیاد استفاده نمود.