گریس چرخ دنده باز یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع سیمان، معادن و فولاد می باشد. روغن و گریس چرخ دنده باز به منظور روانکاری در چرخ دنده های باز مانند آسیاب و کوره مورد استفاده قرار می گیرد.
روغن چرخ دنده باز برند Whitmore آمریکا یکی از بهترین و معتبر ترین محصولات روانکار چرخ دنده باز می باشد. روغن چرخ دنده باز ویتمور فاقد فلزات سنگین و قیر است.
متریال پایه در این روانکار ترکیبی از تقطیر نفت با ویسکوزیته بالا، پلیمر مصنوعی و رزین میباشد که با چسبندگی فوق العاده ، لایه ای محافظ روی سطح ایجاد می کند و از ترک و خراشیدگی جلوگیری نموده و با ایجاد سطح صاف و هموار، عمر چرخ دنده را افزایش و حجم مصرفی روانکار را به 1/2 کاهش می دهد.
ضمنا با توجه به شفافیت رنگ این روانکار، بازرسی چشمی از چرخ دنده امکان پذیر است.

 

روانکار چرخ دنده باز

 

ایجاد حفره در چرخ دنده باز

ایجاد حفره یا خوردگی حفره روی چرخ دنده ها نمونه ای از فرسایش است . این بی نظمی باعث اصطکاک می شود و در نتیجه گرمای زیادی تولید می شود. در موارد جدی تر باعث می شود که دندانه ها شکسته شده و چرخ دنده متوقف شود و یا اصطلاحا گیر کند.
انتخاب روانکار مناسب و با کیفیت به جلوگیری ازآسیب های ناشی از ایجاد حفره کمک فراوان می کند.

 

چرخ دنده باز

 

روانکار چرخ دنده باز Envirolube XE برند Whitmore امریکا یک لایه موثر از مواد شیمیایی و فیزیکی روی سطح چرخ دنده ایجاد می کند، محافظی که مانع از ایجاد خراش و حفره روی چرخ دنده می شود. همچنین به جهت وجود مواد پلیمری درون روغن و گریس چرخ دنده باز ، این روانکار می تواند سبب بسته شدن حفره هایی شود که از قبل روی چرخ دنده ایجاد شده اند. بنابراین با استفاده از این روانکار حفره های روی چرخ دنده پر شده و سطح آن صاف و یکنواخت میشود.

این محصول کیفیت ایده آل خود را، حتی در چرخ دنده های با حفره های زیاد نیز به نمایش میگذارد و از آنجایی که پلیمر، یک ماده پلاستیکی است نقش مهمی را در چرخ دنده هایی که دارای بار زیاد هستند ایفا می کند.

روانکار چرخ دنده باز فاقد قیر (NON-ASPHALTIC OPEN GEAR LUBRICANT)

روانکار چرخ دنده باز قدرتمندی که در درجه اول روی آسیاب گلوله ای (ball mill) و کوره (kiln) استفاده می شود.
این روانکار فاقد فلزات سنگین و قیر می باشد. به جای قیر، این محصول حاوی مخلوطی از تقطیر نفت با ویسکوزیته بالا، پلیمر سنتتیک و رزین می باشد.
مزیت این محصول که فاقد قیر می باشد این است که روانکار به مرور زمان سخت نمی شود. این امر پاکسازی را بسیار ساده می کند.
در حالت ایده ال، این محصول Envirolube XE باید به طور متناوب روی چرخ دنده ها اسپری شود . عملیات اسپری تناوبی باعث می شود که محصول تا حدی روی چرخ دنده ها خشک شود و در نتیجه یک فیلم محافظ با ویسکوزیته قوی ایجاد می شود.
در مورد چرخ دنده های بزرگ و با بار سنگین آسیاب گلوله ای (ball mill )، به طور معمول تناوب روغنکاری 20-15 دقیقه است.

 

روغن چرخ دنده باز

 

ضرورت استفاده از روانکار چرخ دنده باز با کیفیت

استفاده از روانکارهای متفرقه که از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند سبب ایجاد خسارت های عمده و سنگین در دستگاه‌های صنعتی می‌شود که اغلب عامل اصلی شکستگی و خراب شدن دستگاه ها و ماشین آلات است.
این مطلب نشان دهنده اهمیت استفاده از روانکارهای با کیفیت و مرغوب می باشد. بنابراین انتخاب و تهیه روانکار چرخ دنده باز مرغوب و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است .

مزایای استفاده از روانکار با کیفیت

  1. کاهش هزینه‌های شکستگی، خرابی و تعویض ماشین‌آلات
  2. افزایش راندمان و کارایی ماشین‌آلات و دستگاه های صنعتی
  3. کاهش توقف در خط تولید
  4. کاهش فعالیت و هزینه نگهداری و تعمیرات دستگاه ها و ماشین آلات (با افزایش دوره‌های روانکاری از حجم فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات با رویکردی مثبت کاسته می‌شود.)

قیمت گریس و روغن چرخ دنده باز

با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود در بازار شاید تصور کنید انتخاب و خرید ارزان ترین روانکار بهترین گزینه است.
درست است که در ابتدا با خرید روانکار متفرقه و ارزان قیمت از هزینه های خود کاسته اید، اما با گذشت مدت زمان اندکی چندین برابر هزینه یک روانکار مرغوب و باکیفیت ، را متضرر می شوید. چرا که استفاده از روانکار بی کیفیت و ارزان قیمت راندمان و طول عمر دستگاه را کاهش داده و به ناچار باید دستگاه دیگری خریداری نمایید.
با خرید یک روانکار با کیفیت، در ابتدا هزینه بالاتری پرداخت می کنید ولی در نهایت با توجه به افزایش راندمان و طول عمر دستگاه از هزینه های تعمیر و تعویض ماشین آلات جلوگیری به عمل می آورید.

مشاوره و فروش گریس و روغن چرخ دنده باز

شرکت روغنکاران ارس نور نماینده انحصاری فروش محصولات شرکت Whitmore آمریکا میباشد که این شرکت از سال 1893 شروع به  تولید تخصصی انواع روغن و گریس  در صنایع سیمان، معادن، فولادسازی، کاغذ سازی،ریلی ،غذایی  و نوشیدنی وتولید برق نموده است.  این شرکت برای روانکارهای چرخ دنده باز دارای تاییدیه های Flender ، Foster ، Metso  میباشد و در صنایع مطرح دنیا توانسته با کیفیت ایده آل خود و قیمت رقابتی جایگاه مناسبی را بدست بیاورد.

با کیفیت ترین و بهترین روغن و گریس چرخ دنده باز را از شرکت روغنکاران ارس نور خریداری نمایید.

شرکت روغنکاران ارس نور ارائه دهنده کلیه تجهیزات و سیستم های روانکاری با برند Oil safe جهت نظم دادن به سیستم تجهیزات روانکاری شما با 10 رنگ متنوع آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به مشتریان عزیز می باشد.